Dom Sąsiedzki „Przy Północnej”

Północna 5 Gdańsk 80-512

tel. 58 344 42 56 w.22

Parę słów o projekcie:

Dom Sąsiedzki „Przy Północnej” już od kilku lat jest miejscem, w którym mieszkańcy mogą się spotykać, realizować swoje inicjatywy, zainteresowania, rozwijać kreatywność, uczestniczyć w edukacji, kulturze i rekreacji. To miejsce przyjazne dla wszystkich pokoleń, otwarte dla różnych grup osób: aktywnych zawodowo i tych pozostających bez zatrudnienia, osób niepełnosprawnych i starszych wiekiem, dzieci i młodzieży.

 

Dom Sąsiedzki „Przy Północnej” to wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców dzielnicy Brzeźno, dla których już od lat działał przy Fundacji nieformalny Dom powołany z inicjatywy mieszkańców, a od 2014 roku jako oficjalny Dom Sąsiedzki „Przy Północnej”.

Nasza Fundacja „otworzyła swoje drzwi” na nowe pomysły z zewnątrz, udostępniając zainteresowanym mieszkańcom pomieszczenia na różne aktywności. To najlepiej pokazuje potrzebę lokalnej społeczności, aby mieć swoje miejsce spotkań i współdziałania. Nasz dom to miejsce integrujące wspólnotę Brzeźna, to swego rodzaju lokalne centrum, napędzane energią tworzących go mieszkańców dzielnicy.